Şubat-Haziran Bahar Dönemi Dil Akademisi

Şubat-Haziran Bahar Dönemi Dil Akademisi

Yaz vakti yaklaşıyor ve kenarda yazın gezmek için birikimleriniz mevcut. Seheyatiniz durumunda artık dil sizler için sorun olmayacak. Avrupa Yabancı Dil Akademisi olarak sizlere ...

DEVAMINI OKU
Eylül-Ocak Kış Dönemi Dil Akademisi

Eylül-Ocak Kış Dönemi Dil Akademisi

Harika bir yaz tatili mi geçirdiniz? Oldukça dinlenmiş ve kendinize yeni beceriler katmayı iple mi çekiyorsunuz? Başka bir bakış açısıyla motivasyon olarak ...

DEVAMINI OKU
Temmuz-Ağustos Yaz Dönemi Dil Akademisi

Temmuz-Ağustos Yaz Dönemi Dil Akademisi

Temmuz-Ağustos Yaz Dönemi Dil Akademisi   Yaz vakti havalar ısındığında öğrenmek çok zor gelmektedir. Fakat en verimli dönemlerin yaz vakitleri olduğuna dair ...

DEVAMINI OKU

Hakkımızda

Diş Hekimi anne ve babanın oğlu olarak 1979 yılında Ankara’da doğdum. İlkokul birinci sınıftan liseyi bitirenceye kadar TED Ankara Koleji’nde okudum. Liseden Matematik-Fen bölümünden mezun oldum. Lise mezuniyetimin yılı olan 1996 yılında Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Şan bölümünü birincilikle ve tam burslu olarak kazandım. Burada aynı zamanda Piyano ve Bestecilik bölümlerinden de sayısız dersler aldım. 2003 yılında Bilkent’ten mezun olduğum yıl İsviçre Basel Müzik Akamedisi’nin sınavlarını kazanarak, kazandığım okulun vermiş olduğu bursla aynı yıl burada Barok Müzik eğitimine başladım. Daha sonra 2005 yılında Lozan Konservatuvarı’nda Yüksek Lisansımı tamamladım. Aynı yıl, okula katkısı olacağı düşüncesiyle Fribourg Üniversitesi’nde başlamış olduğum Fransızca kursundan C1 düzeyinde sertifika alarak kursu tamamladım. Ertesi yıl bir tercümanlık bürosunda İngilizce-Türkçe-Fransızca tercüman olarak çalışmaya ve yine bu süreçte kendi kendime Almanca öğrenmeye başladım.

2008 yılında Zürih Üniversitesi’nde bir Lisans daha okumam gerektiğine inanarak çalıştığım şirketten ayrılarak Zürih Üniversitesi’ne başvurdum. Üniversitenin Almanca sınavını C1 (91/100) seviyesiyle geçerek burada okumaya hak kazandım. İngiliz Dilbilimi bölümüne anadal, Almanca ve Fransızca bölümerine de yandal olarak kabûl edildim. Fakat yaşadığım bazı sağlık problemlerinden ötürü, buradaki eğitimimi yarıda bırakarak 2009 yılının sonunda Türkiye’ye döndüm.

2010 yılında, henüz yeni değişmiş olan üniversite sınavına girerek Hacettepe Alman Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandım. Aynı yıl daha önceden başvurmuş olduğum Belçika Gent Üniversitesi’ne kabûl edildiğimin yazısı elime ulaştı ve 2010 yılı Aralık ayında daha yeni başladığım Hacettepe Alman Dili eğitimimi dondurarak Belçika’ya gittim ve burada Hollandaca diline başladım.

Haziran 2011’de Hollandaca yeterlilik seviyesi olan B2’yi geçerek Gent Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ne yazıldım. Asıl amacım eczadan, anne ve babamın mesleği olan, Tıp veya Diş Hekimliğine geçmekti. Fakat ne tıp, ne diş, ne de eczanın bana göre olmadığını, yapmam gereken ve olmak istediğim tek mesleğin öğretmenlik ve eğitimcilik oluğunu, okula başladıktan kısa bir süre sonra farkederek Türkiye’ye geri döndüm ve Hacettepe Alman Dili ve Edebiyatı bölümüne kaldığım yerden devam ederek, 1 sene Belçika’ya giderek dondurmuş olduğum yıldan sonra, geri kalan 3 senede bölümü 3,72 Genel Akademik Ortalama ile Yüksek Şeref öğrencisi ve Bölüm Birinci olarak yine kendi sınıfımla tamamladım.

Hacettepe’de okuduğum zaman zarfında Başkent Üniversitesi’nin Pedagojik Formasyon eğitimini tamamladım ve ertesi yıl da Atılım Üniversitesi’nde Avrupa Birliği Yüksek Lisans eğitimine başladım. 2014 yılında Hacettepe’yi bitirdiğim yıl yine üniversite sınavına girerek Hacettepe Fransızca Öğretmenliği’ni kazandım. Bu bölümü de pek çok dersim eşdeğer sayıldığından 2017 Haziran ayında sınıf beşincisi ve Şeref öğrencisi olarak bitirdim. 2017 yılında ise Ufuk Üniversitesi İngilizce Çeviri bölümünü kazanarak hâlen buraya devam etmekteyim. 2018 yılı itibariyle de Ankara Üniversitesi Fars Dili ve Edebiyatı bölümüne kayıt yaptırmış bulunmaktayım. İleriki yıllarda da İngiliz Dili bölümünde doktora programına başlamayı planlamaktayım.

 • Eğitim
  Lise
  TED (MF bölümü mezunu)
 • Önlisans
  UFUK (Çevirmenlik ve İngilizce) (hâlen devam)
 • Lisans
  BİLKENT (Müzik ve Sahne Sanatları)
 • Lisans
  HACETTEPE (Alman Dili ve Edebiyatı)
 • Lisans
  HACETTEPE (Fransızca Öğretmenliği)
 • Lisans-Terk
  ZÜRİH/İSVİÇRE | (İngiliz Dilbilimi, Almanca ve Fransızca yan dal)
 • Lisans
  ANKARA (Fars Dili ve Edebiyatı) (hâlen devam)
 • Y. Lisans
  LOZAN / İSVİÇRE (Müzik Master)
 • Y. Lisans
  ATILIM (Avrupa Birliği)
 • Formasyon
  BAŞKENT (Pedagojik Formasyon)
 • Sertifika
  FRIBOURG / İSVİÇRE (Fransızca)
 • Sertifika
  GENT / BELÇİKA (Hollandaca)

Hakkımızda ÖN KAYIT FORMU

KURSLARIMIZ

0

Başarılar

0

Mutlu Veli

0

Sektörde Yıl

0

Başarılı Öğrenci

TANITIM VİDEOMUZ

GÜNCEL BLOG BÜLTENİ